Властивості цементу Одним з найважливіших вимог, що пред'являються до цементу, є, звичайно, його міцність. А маркування цементу як раз дається в залежності від того, який тиск він здатний витримувати.

Одними з найбільш затребуваних марок цементу на ринку будівельних матеріалів вважаються М-400 і М-500.

Приміром купити цемент m500 можна практично в будь-якому будівельному супермаркеті нашої країни і звичайно ж в інтернеті. В свою чергу самостійно визначити марку цементу не вдасться, так як подібний процес може бути здійснено виключно в лабораторних умовах при наявності спеціалізованого обладнання протягом місячних випробувань.

Крім відмінності цементу за марками також виділяють різні типи залежно від тієї швидкості, з якою він набирає свою міцність:

Властивості цементу
1 тип. Портландцемент – являє собою цемент, питома вага в якому мінеральних добавок не перевищує 5%. Особливістю даного типу цементу є те, що схоплюється він досить швидко, завдяки чому через добу після початку робіт твердість його становить вже 50% від проектної.

2 тип. Цей тип цементу, в якому вага мінеральних добавок становить від 6 до 35%. Доведено, що зі збільшенням обсягу мінеральних компонентів у складі цементу сповільнюється процес його твердіння. Тобто цей цемент на початковій стадії будівництва твердне повільно, проте через місяць його твердість буде відповідати самим високим показникам.

3 тип. В цементі даного типу мінеральних добавок понад 35%, його прийнято називати шлакопортландцемент. На ранніх стадіях цей тип цементу довго схоплюється і твердне. Однак слід враховувати, що приблизно через два місяці міцність його можна порівняти з міцністю цементу М-500. Це викликано тим, що шлак, перебуваючи в складі цементу, вступає в реакції з іншими його компонентами, тим самим ущільнюючи його. У підсумку вийдуть досить міцна і надійна конструкція.

Портландцемент (ПЦ 400 Д 20) – цемент марки 400, що містить мінеральні добавки в обсязі близько 20%, ідеально підходить для зведення гаражів, приватних будинків, що передбачають наявність декількох поверхів. При використанні в будівництві великих об'єктів зазвичай використовується для виготовлення бетонних розчинів, необхідних при кладці.

Портландцемент (ПЦ 500 Д 0) – цемент марки 500, не містить в своєму складі мінеральних добавок. Ефективний при виробництві залізобетонних труб, мостових конструкцій, а також дорожніх покриттів і опорних стійок ліній електропередач.