Типи автоматичних систем пожежогасіння Одним з найбільш надійних способів своєчасного виявлення та гасіння пожеж у приміщеннях є автоматичні системи пожежогасіння, здатні здійснювати контроль дорученої ділянки цілодобово, і своєчасно пригнічувати виявлені займання.

Висока популярність і поширеність автоматичних систем пожежогасіння (АСПТ) пояснюється їх високою надійністю, практичністю і функціональністю. У функцію даного устаткування входить постійний контроль за станом встановлених датчиків, контроль за встановленим температурним порогом, активізація звукових і світлових сигналів пожежної тривоги, автоматичний пуск системи придушення вогню.

Існують три основних типи АСПТ:

1. Водяний. Даний тип автоматичної системи пожежогасіння є найпоширенішою, завдяки надійності і ефективності при боротьбі з загоряннями. По суті, дані системи ліквідують майже 90% пожеж, однак, для повноцінного функціонування потрібна наявність достатньої кількості води для боротьби з пожежею. Для зберігання води потрібно обладнати спеціальні ємності, оснащені дренажем і насосами: найчастіше для цього потрібно зведення додаткових інженерних конструкцій. Також слід врахувати, що у разі гасіння вода може завдати матеріальної шкоди внутрішній обробці і предметів інтер'єру. Цей ризик значно зменшується, якщо використовувати тонкорозпилену воду, що має значно менші краплі. Даний тип води в момент використання веде до появи охолоджуючого туману.

2. Газовий. В даному типі АСПТ у якості переважної вогонь речовини застосовується спеціальний газ. В результаті після усунення загорянь в приміщенні не виникає ризику появи корозії на обладнанні і матеріалах, і після провітрювання воно може функціонувати в колишньому режимі. Газові АСПТ характеризуються високою стійкістю до високих і низьких температур, і найчастіше встановлюються для охорони приміщень з електротехнічним працюючим обладнанням. В принцип

Типи автоматичних систем пожежогасіння
дії газової системи пожежогасіння належить властивість вогню самозатухать при зниженні процентного вмісту кисню в повітрі. Це досягається шляхом нагнітання в осередок пожежі великої кількості негорючого газу.

3. Порошковий. Найчастіше застосовується в будівлях адміністративного й громадського типу і оснащується дрібнодисперсним нетоксичним порошком. Матеріал має дуже невисоку ціну і при використанні не завдає шкоди приміщенню: після гасіння проводиться проста прибирання. Проте слід врахувати, що даний порошок має обмеження щодо придатності.