Як продати заміський будинок самостійно anosino.ru – завдання непросте, але цілком здійсненне. Маючи чіткий план дій, продати заміський ділянку з розташованим на ній об'єктом нерухомості можна як самостійно, так і за допомогою агентства нерухомості.

Збираючись виставити будинок на продаж, в першу чергу приведіть його в порядок: відремонтуйте і підфарбуйте, перевірте працездатність сантехніки і електропроводки, в разі необхідності замінивши окремі деталі. Найкращий період для продажу кінець зими – початок весни, тому краще заздалегідь в теплу пору року зробити фотографії будинку та прилеглої території, аби потім додати оголошення про продаж заміського будинку.

Далі Вам необхідно визначитися з ціною виставляється на продаж об'єкта. Зробити це можна, вдавшись до послуг незалежної оцінної компанії, яка виїжджає на об'єкт, оцінює його вартість та готує докладний аргументовану звіт про ринкову вартість об'єкта нерухомості.

Як продати заміський будинок самостійно
Для самостійної оцінки можна скористатися Інтернет – ресурсами, відвідавши кілька сайтів з продажу нерухомості у Вашому регіоні. Зіставивши порядок цін на подібні об'єкти, Вам буде простіше встановити свою.

Якщо продати заміський будинок необхідно терміново, встановлюйте вартість дещо нижча від ринкової. Якщо в продаж нерухомості Ви не обмежені часом, ціну можна поставити трохи вище ринкової, вказавши при цьому можливість торгу. Дорогі об'єкти, як правило, стоять на продаж тривалий період.

Розміщуючи оголошення про продаж, можна діяти одночасно в декількох напрямках. Наприклад, якщо будинок знаходиться в котеджному селищі, додайте оголошення про продаж на рекламних стендах на в'їзді в anosino.ru, місцевій газеті, на зупинкових комплексах.

Як продати заміський будинок самостійно
В Інтернеті слід розміщувати оголошення на тематичних сайтах з продажу нерухомості, на сторінках соціальних мереж, сайтах агентств нерухомості (найчастіше агентства надають таку послугу безкоштовно).

Уважно заповнюйте всі поля оголошення: від параметрів будинку і ділянки, до віддаленості від міста, маршрути проїзду до будинку, інфраструктури, екологічної обстановки та наявності водойм поблизу об'єкту. Опишіть всі переваги продаваного об'єкта нерухомості.

Одночасно з розміщенням оголошення почніть готувати пакет документів, необхідних для реєстрації переходу права власності до нового власника.

Як продати заміський будинок самостійно
Як правило, це свідоцтва про реєстрацію права на будинок та земельну ділянку, документи, що підтверджують виникнення права, кадастрові документи з планом земельної ділянки та всіх будівель на ньому, паспорта сторін угод і нотаріальна згода дружини або чоловіка, якщо об'єкт був придбаний за оплатній угоді будучи в шлюбі.

Домовляючись з потенційним покупцем про огляд, заздалегідь продумайте аргументи, які Ви зможете привести у разі прохання про зниження ціни з боку покупця. Якщо домовленість досягнута, серйозність намірів сторін слід закріпити передачею авансу, а після, склавши договір купівлі – продажу будинку та земельної ділянки, здійснити операцію.