Бормашина Енергомаш ГР-2316Г Класична www.postroil.com у звичному корпусі. Компонування проста і функціональна - тримати інструмент зручно і при точних операціях, і при продуктивних роботах.

Розбирання-збірка корпусу також не виявила будь-яких нововведень, всі знайомі вузли - на «своїх» місцях.

В оригінальному алюмінієвому www.postroil.com крім самої бормашини, є ще гнучкий вал і підвіс для апарату. Останній нагоді при встановленій виносної рукоятці - телескопічна штанга дозволяє виставити необхідну висоту, а струбцина передбачає кріплення до краю робочого столу. Набір аксесуарів великий, передбачена навіть змінна цанга другого найбільш популярного розміру - 2,4 мм Тумблер живлення - знизу, коліщатко вибору обертів - зверху і фіксується на максимальних налаштуваннях, видаючи характерний клацання.

Зміна насадок гранично проста. Вал на машинці блокують кнопкою, на гнучкому валу - сдвиганием половини рукоятки. В обох випадках, враховуючи спритність інструменту, ми використовували ключ для гайки цанги, щоб виключити проворот насадок. Встановити гнучкий подовжувач нескладно.

На максимумі спритність машинки, за суб'єктивними відчуттями і непрямими показниками (звук двигуна і сніп іскор з-під відрізного кола, як при різанні «болгаркою»), перевершує заявлені межі. Можливо, відчуття народжується при проході під час розкрутки через резонансні частоти (виною їм, ймовірно, невеликі огріхи при балансуванні рухомих деталей, що потрапив до нас на випробування зразка) - на швидкостях від «4» до «5» (умовні цифри на коліщатку) звук значительноусиливается, а на корпусі з'являється невелика вібрація.

На максимумі обертів агрегат показує завидну продуктивність, хоча під навантаженням частота помітно падає. Використовувати гравер виходило на всіх нижніх положеннях регулятора - при розумних тисках на насадку мотор не подає ознак перенапруги. Попрацювавши довгий час, значного нагрівання корпусу ми не виявили.

Точність виявилася достатньою для відповідальних операцій, на нижніх і на граничних значеннях швидкості биття на кінчику гравірувальною оснащення практично відсутні. «Малювати» за допомогою гнучкого валу було зручніше, хоча при високих обертах механізм в рукоятці іноді видавав гудіння (особливо при перегинах).

Наждачні насадки продемонстрували середня якість. Для побутових завдань їх вистачить, а от для відповідальних робіт краще докупити більш технологічні абразиви.

Побутовий інструмент для вирішення повсякденних завдань. Відрізняється «ухилом» у бік www.postroil.com однак і для більш тонких операцій теж підійде. Тести пройшов без особливих претензій: мотор «дзижчить» нормально (хоча і голосно), корпус не гріється. Приваблива комплектація приладу - в зручному пластиковому кейсі зберігається сам привід, гнучкий вал, підвіс інструменту і великий набір оснастки.

А www.oldisvet.com можна в інтернет магазині oldisvet.com. Вартість нижча, ніж в інших магазинах, а також якість відмінна.

Вартість від 1400 руб.