Поради з декорування стіни над диваном При обробці вітальні особливе особлива увага приділяється тій частині стіни, яка розташовується безпосередньо над диваном. Найчастіше це буває в квартирах невеликого розміру, де цей елемент меблів встановлюють уздовж самої довгої стіни.

Для оформлення стіни над диваном зазвичай застосовують такі способи декорування:

1. Акцентна оздоблення. Особливо виділивши цю ділянку стіни можна за допомогою шпалер, молдинга, каменю, деревини, фотошпалер і т. п.

2. Колаж. Для цього застосовують різні картинки, фотографії, дзеркала та інші предмети інтер'єру, що мають обрамлення. Це має бути не обов'язково набір однотипних елементів, цілком допускаються комбінації. Що стосується типу розміщення, то може застосовуватися симетрія, асиметрія, рівні ради, хаос і т. д. Для того, щоб не допустити помилки в розміщенні, можна змоделювати розміщення предметів декору за допомогою картонних карток ідентичного розміру, застосувавши в якості кріплення скотч або кнопки. Намітивши самі відповідні позиції, можна приступить до чистовому свердління отворів під кріплення.

3. Одиночний елемент мистецтва. У кімнатах, оброблених в стилі мінімалізму, найчастіше застосовується один великий предмет, який відрізняється самодостатністю. Йому цілком по силам заповнити порожнечу над диваном, при чому це може бути не обов'язково картина або постер: цілком підходящим варіантом виглядає вітражна панель, декоративне панно, гобелен і т. п. Точкою розміщення одиночного декорує елемента завжди виступає самий центр дивана.

4. Географічна карта. При цьому навіть не важливо, наскільки вона нова, або в яких кольорах і відтінках виконана – її наявність однозначно збагатить інтер'єр вітальні, роблячи її центром уваги гостей.

5. Дзеркало. Найчастіше дзеркало кріплять над диваном у тому випадку, якщо ширина вітальні досить невелика. Наявність подібного предмета дозволяє добитися ефекту візуального розширення приміщення. Для збільшення ефекту дзеркало можна в горизонтальному напрямку. Іноді господарі будинку йдуть далі, декорую всю стіну дзеркальним щільному або відбиває плиткою.

6. Годинник великого розміру. Якщо повісити над диваном годинник, що нагадують вуличні або вокзальні, це додасть приміщенню особливий колорит.

Поради з декорування стіни над диваном

7. Полки. При декоруванні стіни полками їх розміщують по всій довжині дивана. Розмістити на них можна книги, сувеніри, декоративну дрібниця: важливо розуміти, що всі ці предмети стануть об'єктами пильної розглядання гостями. Також прийнято виставляти на таких полицях докази особистих досягнень у вигляді спортивних кубків, медалей, нагород, грамот, різних призів. Дуже добре виглядають також різні прояви особистої творчості – вироби, картини, малюнки і т. п.

8. Світильники. Невеликі акуратні світильники без наявності висячих проводів і стануть прикрасою, і корисним оформленням для вечірнього і нічного часу.