Сам собі електрик Під час проведення капітального ремонту практично повністю змінюється зовнішній вигляд приміщення, яке не підлягає цих робіт. У тому числі вирішуються питання і про перенесення розеток і вимикачів.

Вкрай рідко залишаються саме ті розетки і вимикачі, які були встановлені раніше, в більшості випадків здійснюється їх заміна. Завдяки широкому вибору відповідної продукції, сьогодні нескладно виконати це навіть за допомогою інтернет-магазинів.

Приміром, зараз високою популярністю користуються вишукані і досить витончені гіра-розетки.рф, дизайн яких дозволяє вибрати будь-яку модель під кожен зі стилів ремонту, починаючи від класики і закінчуючи хай-тек.
Найболючішим питанням при перенесення розетки або вимикача є необхідність підключення їх до електроживлення. Не завжди у вибраній точці буде провід і що робити, якщо доведеться встановлювати проводку через всю кімнату?

При розумному підході цього робити не доведеться. У панельних або цегляних будинках проводка встановлюється в спеціальні жолоби, які проходять по периметру приміщення. Як правило, вони виконуються прямими лініями з вигинами під прямими кутами. Тому іноді буває достатньо знайти розподільну коробку і візуально отчертить прямі лінії до майбутньої розетки.

Якщо ж поблизу проводів не буде, то роботи, звичайно ж, додасться. Але і її слід вчинити розумно. По-перше, проаналізуйте, скільки буде розеток і вимикачів на одній стіні. Якщо кілька, то раціональніше буде зробити тут додаткову розподільну точку, від якої піде проводка до розеток і вимикачів. Дроти, особливо в дерев'яному будинку, необхідно упаковувати в спеціальні ізолюючі короби або гофротрубки, щоб уникнути спалахів можливе при короткому замиканні.