Як побудувати фундамент на глині Склад ґрунту, нарівні з матеріалами для будівництва, дуже сильно впливає на якість зведення будинку. Добре, якщо грунт тверда і немає причин для занепокоєння, що ж робити в тому випадку, коли поруч суцільно глина.

Якщо вірити дослідженням геологів, то значна частина будинків, побудована саме на ній.

Тому про те, stroy-shkola.ru, можна дізнатися з книжок чи інтернету, зокрема, сайту stroy-shkola.ru. Як видно, руйнувань помічено не було, глина витримує навіть багатоповерхові споруди. Так чому б не спробувати поставити на ній будинок, який буде відповідати всім вимогам безпеки.

Що стосується фундаменту, то тут можна зупинити увагу на стрічкових пальових опорах і. І в тому, і в іншому випадку, вони ідеально підходять для закладки в глинистий грунт. Щоправда у випадку використання паль, доведеться трохи витратитися, вони коштують дорожче. Зате з ними менше клопоту, ніж з стрічковим фундаментом.

Як побудувати фундамент на глині
Як тільки виритий котлован, бажано з'ясувати, на якій глибині залягають грунтові води, так простіше підібрати тип гідроізоляції. Однак, навіть якщо вони на значному віддаленні від поверхні землі, все одно доведеться робити подушку з піску і гравію. Тільки після цього, робимо розмітки і виставляємо опалубку, під заливання бетону.

Палі здатні витримати невелику навантаження конструкції, тому, для багатоповерхових і масивних споруд, їх застосовувати не доцільно. Так от, коли опалубка готова, в неї можна заливати розчин, рівномірно розподіляючи по всій коробці. Після висихання, дошки прибираються і рекомендується зробити невелику хитрість: візьміть дрова і злегка обкладіть ними фундамент. У процесі горіння, конструкція пройде стадію випалення, що тільки посилить її властивості міцності.